Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká politika potřebuje politiky

23. 09. 2015 9:15:07
Ve správně fungujícím státě se občan o politiku nemusí starat, má na to lidi - vládu, parlament a pana prezidenta.

Občan se může věnovat svému občanskému povolání a řádně odvádět daně, aby vláda mohla vládnout, parlament moudře rozhodovat a pan prezident...

Občan má však právo výše jmenovaným klást otázky. Chceme utečence anebo nechceme? Pokud ano, pak proč se bráníme kvótám? Správný šachista zná pár tahů dopředu, naší vládě přece muselo být jasno, že nás přehlasují. Správná odpověď je: vláda odmítala kvóty jen proto, aby se zalíbila svým voličům. Ale vláda nemá dělat nesprávné věcí jen proto, aby se někomu zalíbila. Většina neinformovaných voličů nemusí mít pravdu. Vláda by měla umět dělat správné kroky a měla by umět je vysvětlit a podat takové informace, aby neinformovaný volič prohlédl a řekl: ale ano, vláda má pravdu. Máme moudrou vládu. My jsme se jako stát postavili proti EU a tím jsme se nejspíš v jejích očích poněkud zesměšnili.

Utečenci jsou jako požár nebo povodeň. Nestačí volat: nechceme oheň, nechceme vodu, je třeba začít s tím něco dělat. Byly (už nejsou) dvě varianty: chceme pomáhat těm, kteří prchají před válkou a jsou v ohrožení života. Pak nepochopím, proč jsme těmto ubožákům nepomohli už na začátku jejich útěku. Cesta zvláštními letadly z nejbližší spřátelené země by pro ně byla pohodlnější, méně nebezpečná a hlavně o hodně levnější. Proč jsme je nechali (i s dětmi!) trpět na cestě plné nástrah, hajzlů, kteří je okrádali, vystavovali nebezpečí smrti a dokonce je nechali cestou umírat? Řada z nich skutečně zemřela tam, kde jim už žádné nebezpečí nehrozilo. Dokonce umírali na území víceméně lhostejné Evropy. Pokud bychom jim zajistili důstojnou cestu z nejbližšího možného bodu, dokázali bychom odfiltrovat ty, kteří pomoc nepotřebují. Těm, kterým pomáhat netřeba, protože jim nic nehrozí, jen je lákají štědré sociální dávky v Německu. Ano těm, kteří chtějí jen a jen do Německa, všechno ostatní odmítají, házejí jídlo a vodu do kolejiště maďarského nádraží. Těm, kteří svým postojem zastiňují ty, kteří prchají před válkou. O nich je nejspíš anekdota, jak archanděl Gabriel vyhání Adama a Evu z ráje a oni říkají: Nám to nevadí, my jsme stejně chtěli jít do Německa. Pokud Německo stojí o tyto „uprchlíky“, pak klidně mohly německé firmy udělat náborová střediska a odfiltrovat ty, o něž nestojí a nezatěžovat jimi ostatní členské státy. Kvóty ano, ale JEN pro ty, kteří utíkají před válkou.

Druhá varianta je: nechceme pomáhat. Pak nechápu, proč EU podcenila ochranu společných hranic. Proč jsme nepomohli Maďarům se stavbou plotu a nechali ve štychu Řeky a Italy. Po vzoru jednotek OSN tam mohly operovat vojenské jednotky všech členských států. Mohla se tam soustředit veškerá technika, která by během několika dní z pomyslné hranice udělala hranici skutečnou. Už Husák říkal: hranice nie je korzo.

Prošvihli jsme jak variantu A, tak i variantu B. A Evropa čelí valícím se davům. Pak je tu ještě třetí varianta, ale té nevěřím, ale pro úplnost ji musím zmínit. Někdo to organizuje, aby zničil Evropu. Ale kdo to je, to je záhada. Mohou to být Američané, kteří si nepřejí silnou Evropu, zejména proto, že se USA nedaří. Zvorali Irák, zvorali Afghánistán, zvorali konec konců i Sýrii (takže migranti jsou nejspíš důsledkem jejich politiky). Mohou to být Rusové poňoukající Syřany, aby Evropu trochu potrápili za embarga proti nim. Může to být i samotný Islámský stát vysílající do Evropy pátou kolonu, aby ji rozvrátila, a pak budou občané NSR žít v Německé syrské republice. Anebo to může být Bůh, který už se nedokáže dívat na degenerující evropskou rasu a rozhodl se ji trochu vylepšit přílivem jiné rasy.

Buď jak buď utečenci tady jsou a budou. Bude jich přibývat a Evropa s tím něco musí udělat. S námi anebo bez nás. Podle mého názoru bychom měli být s Evropou solidární a přestat kecat a začít jednat. Xenofobní výkřiky nás nespasí. Tak jako nás nespasí proklínání vody, když nám teče do domu.

P.S. Více najdete i na mých webových stránkách, kde je i výzva - ČESKÁ POLITIKA POTŘEBUJE OBRAT (V PŘÍSTUPU K MIGRANTŮM), kterou jsem podepsal.

Autor: Ivan Rössler | středa 23.9.2015 9:15 | karma článku: 13.48 | přečteno: 364x

Další články blogera

Ivan Rössler

Jeli jste někdy třicítkou? Jaké to je?

Vážená paní primátorko Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, dovolte mi, abych Vám osobně pogratuloval k nové metodě, jak získat od lidí nedobrovolný příspěvek do Vaší magistrátní pokladny.

9.8.2017 v 11:06 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 2246 | Diskuse

Ivan Rössler

Utečenci dorazili do Prahy

Na Masarykovo nádraží dorazilo několik vlaků přeplněných utečenci. Celkem přijelo více než 370 000 lidí. Mnoho z nich mělo prostředky na přežití jen několika málo dní.

9.11.2015 v 10:06 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 1645 | Diskuse

Ivan Rössler

Bublina

Před mnoha lety jsem zachytil vyprávění Lubomíra Lipského o jeho dětství. Se smutkem z jeho odchodu vám ho nabízím. "... vždyť vy vypadáte docela k světu! A já si myslela, že jste spíš takový bublina,"

3.10.2015 v 7:56 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 543 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 145 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 400 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.93 | Přečteno: 113 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 136 |
Počet článků 60 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2036

Scénárista, textař, dramaturg. Pracoval v rozhlase, vydával desky v Pantonu, dramaturgoval festivaly Rockfest a Porta, byl šéfredaktorem TV NOVA. Víc na www.irossler.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.